пәнҗешәмбе

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре тарафыннан яраклылык срогы чыккан азык-төлек товарларын сату фактларын ачыклау буенча даими һәм системалы эш алып барыла.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы контроль-инспекция бүлеге хезмәткәрләре ТР "Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасына килгән мөрәҗәгатьне карап тикшерү нәтиҗәсендә алкогольле продукция, атап әйткәндә, товар-транспорт кәгазьләре, ярашлылык турында декларациясе булмаган, шулай ук БДАМС системасында теркәлмәгән сыра сатылу фактын билгеләде.

чәршәмбе

Казан шәһәрендәге район прокуратураларының берсеннән җибәрелгән гражданин мөрәҗәгатен карап тикшерү барышында чираттагы тапкыр стационар булмаган сәүдә объектында алкогольле продукция сату факты билгеләнде.

дүшәмбе

пәнҗешәмбе

Казан шәһәренең Спартак урамында алкогольле продукцияне сату кагыйдәләрен бозу турында "Халык контроле" ДМС системасыннан чираттагы гаризаны карау барышында ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре ярашсызлык фактын ачыклады, ә атап әйткәндә алкогольле продукцияне фактта агызган дата товарны озата баручы документларда күрсәтелгән дата белән туры килми иде.

дүшәмбе

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре контрольлек-инспекция чараларын үткәрү барышында алкогольле һәм спиртлы продукциянең легаль булмаган әйләнешен ачыклаган.

чәршәмбе

РФ Хөкүмәтенең "Этил спиртын, алкогольле һәм спиртлы продукцияне законсыз җитештерүне һәм (яки) әйләнештә йөртүне чикләү чараларын гамәлгә ашыру турында" 2015 елның 28 сентябрендәге 1027 номерлы карары нигезендә 21 август көнне Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы конфискацияләнгән алкогольле һәм спиртлы продукцияне алга таба юк итү максатында агымдагы айда икенче мәртәбә "Росспиртпром" ААҖ тапшырды.

сишәмбе

Казан ш. Авиатөзелеш районында уздырылган контрольлек чаралары барышында ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре сыра һәм сыра эчемлекләрен тиешле озату документларыннан башка сату фактын ачыклады, бу исә Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 14.16 ст. 2 өлешен, шулай ук 14.45 ст. бозу булып тора

чәршәмбе

2019 елның 13 августында ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чаллы территориаль органы белгечләре, Россия Эчке эшләр министрлыгының Алабуга районы бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә, контрольлек чараларын үткәрү барышында Алабуга шәһәрендәге "Бытовая химия" кибетләренең берсендә тән өчен һәм ветеринариядә кулланыла торган 95%лы этанол – антисептик эретмә сатылу фактын билгеләде