октябрь, 2023 ел
сишәмбе

«Алкоголь» операциясе кысаларында, ГЭБ о/у һәм Россия Эчке эшләр министрлыгының Кукмара районы буенча ПК хезмәткәрләре тарафыннан  Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе белгечләре белән берлектә уздырылган оператив-эзләү чаралары барышында Кукмара шәһәренең «Светофор» кибетендә алкогольле продукция сату факты ачыкланды. Һәркайсы 0,45 л. сыйдырышлы 199 шешә «Б. Х». сырасы тартып алынган (барлыгы 89,55 л. сыра алынган).

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Әлмәт районы Түбән Мактама ш.т.б гаражларының берсендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре, РФ Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә, физик затның интернет аша сыраны ваклап сату белән шөгыльләнү фактын билгеләде. Барлыгы 270 литр сыра законсыз әйләнештән алынды, административ тикшерү бара.

февраль, 2022 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгечләре, Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталының «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына кергән гражданның мөрәҗәгате буенча, административ тикшерү кысаларында Спас районына барып кайттылар.

Тэги: сыра продукциясе алкоголь продукциясе әйләнеше өлкәсендә хокук бозу

сентябрь, 2021 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына кергән мәгълүматны тикшерү кысаларында контрольлек итү чарасы үткәрү барышында, ТР Аксубай муниципаль районы кибетләренең берсендә, товар озату документларыннан башка, шулай ук БДАМСта теркәлмичә сыра сату фактын билгеләнде. Барлыгы 18,75 литр күләмендә сыра сатудан алынды. Шәхси эшмәкәр РФ КоАП 14.6 ст. 2 өлеше һәм 14.19 ст. буенча административ хокук бозулар турында беркетмәләр төзү өчен чакырылган.

август, 2021 ел
дүшәмбе

2021 елның 16 августында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы хезмәткәрләре тикшерү чаралары барышында, Менделеевск шәһәре кибетләренең берсендә, товар-озату документларыннан башка, БДАМСта теркәлмичә һәм контроль-касса техникасын кулланмыйча сыра продукциясен сату фактын ачыклады. 90 литрдан артык сыра һәм сыра эчемлекләре законсыз әйләнештән алынды.

ноябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Шәхси эшмәкәрләргә, БДАМС системасы аша барлык сатуларны мәҗбүри теркәүне исәпкә алып, сыра, сидр, медовуха һәм башка эчемлекләрне генә сатарга рөхсәт ителә. Югыйсә, БДАМСсыз сыра саткан өчен штраф салына.

17 ноябрьдә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре, бирелгән вәкаләтләр кысаларында, Мөслим муниципаль районының Түбән Табын авылында урнашкан кибеттә «Халык контроле» ТР ДМСна кергән гариза буенча тикшерү үткәрде.

Тэги: сыра продукциясе

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгечләре 2020 елның 23 сентябрендә Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталының «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына гражданин мөрәҗәгате буенча административ тикшерү кысаларында Әлки районының Борискино авылында урнашкан «Карлыгач» кибетенә бардылар.

сишәмбе

Татарстан Республикасының дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталында «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына (uslugi.tatarstan.ru) Түбән Кама районы Югары Чаллы авылында, кибеттә сыраны документларсыз сату очрагы турында гариза урнаштырылган.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органына Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча ЭБ һәм ПК бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә үткәрелгән тикшерү материалы керде.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

2019 елның 11 нче ноябрендә ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чаллы территориаль органы хезмәткәрләре "Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасына алынган гражданин мөрәҗәгате буенча Автокаланың җәмәгать транспорты тукталышында урнашкан кибетләренең берсенә барып кайтты. Үткәрелгән тикшерү нәтиҗәсендә сыра һәм сыра эчемлекләренең ваклап сатылуы ачыкланды, бу исә гамәлдәге законнарга каршы килә. 89 литр күләмендәге сыра продукциясе законсыз әйләнештән алынды.