апрель, 2024 ел
дүшәмбе

Түбәнкамалы эшмәкәр яраклылык срогы чыккан сыра сатып хокук органнарына эләккән, шуңа бәйле рәвештә ул Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органына мөрәҗәгать итте. Сәүдә оешмасы гамәлләрендә «Этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукция җитештерүне һәм әйләнешен дәүләти җайга салу һәм алкогольле продукцияне куллануны (эчүне) чикләү турында» 1995 елның 22 ноябрендәге 171-ФЗ номерлы Федераль законның 25 статьясындагы 1 пунктында һәм 26 статьясындагы 1 пунктында каралган, азык-төлек продукциясе иминлеге турындагы 021/2011 номерлы Таможня берлегенең 17 нче Техник Регламентының 7 маддәсенең 10 пункты, 12 статьясында каралган таләпләрне бозу факты ачыклана.

март, 2024 ел
дүшәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча ЭЭБ һәм ПК бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан фатирдан физик зат тарафыннан спиртлы продукция (косметик лосьон) сату факты ачыкланды. Тартып алынган продукциянең гомуми кхләме 2 шешә (0,198 литр) тәшкил итә.

гыйнвар, 2024 ел
җомга

Россия Эчке эшләр министрлыгының Чирмешән районы буенча оператив эзләү чарасын үткәрү барышында районда яшәүченең бер шешә күләмендә спиртлы сыеклыкны, махсус рөхсәтсез (лицензиясез), касса аппаратысыз һәм БДАМС системасында теркәмичә сату факты ачыкланды. Моннан тыш, граждан үз теләге белән товар үткәрү документлары булмаган, сату өчен билгеләнгән 100 мл күләмендәге ачык төстәге сыеклык биргән.

гыйнвар, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Азнакай районы буенча бүлеге хезмәткәрләре «Р» кибетендә яраклылык вакыты чыккан алкогольле продукция сату фактын ачыкладылар. Тартып алынган алкоголь продукциясенең гомуми күләме 2,85 литр тәшкил итә.

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Чирмешән районы буенча бүлекчәсе хезмәткәрләре тарафыннан шәхси йорттан физик затның алкоголь продукциясен сату факты теркәлгән, шуның белән РФ Административ хокук бозулар кодексының 14.17.1 маддәсенең 1 өлешендә каралган административ хокук бозу кылган.

октябрь, 2023 ел
сишәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча Эчке эшләр бүлеге һәм ПК хезмәткәрләре тарафыннан физик затның фатирдан спиртлы продукция сату факты ачыкланды.

Тартып алынган продукциянең гомуми күләме 3 шешә (8,9 литр) тәшкил итә.

август, 2023 ел
дүшәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча ЭЭБ һәм ПК бүлеге хезмәткәрләре шәһәрнең спа-салоннарының берсендә җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять тарафыннан алкоголь продукциясен законсыз сату фактын ачыкладылар. Алынган алкоголь продукциясенең гомуми саны 46 шешә (31,61 л) тәшкил итә.

август, 2023 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органына Түбән Кама районы гражданнарыннан мәктәпкәчә учреждение янында урнашкан алкогольле эчемлекләр (сыра) кибете ачу турында мөрәҗәгать килде. Күчмә тикшерү барышында территориаль орган белгечләре тарафыннан алкогольле продукцияне ваклап сатуда булу факты ачыкланды. Сыра һәм сыра эчемлекләре витриналарда һәм суыткычта куелган, бәяләре бар; әлеге продукциянең сату өчен билгеләнмәгәнлеге турында мәгълүмат юк. Сәүдә объектының иң якын чик ноктасыннан мәктәпкәчә белем бирү учреждениесенең аерымланган территориясенең иң якын чик ноктасына кадәр туры сызык буенча ара 21,4 м тәшкил итә.

июль, 2023 ел
җомга

Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча ЭЭБ һәм ПК бүлеге хезмәткәрләре шәһәрнең бер барында җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять тарафыннан алкоголь продукциясен законсыз сату фактын ачыкладылар. Тартып алынган алкоголь продукциясенең гомуми күләме 19 шешә (10,4 л) тәшкил итә.

июнь, 2023 ел
җомга

Россия Эчке эшләр Министрлыгының "Верхнеуслонский" Оэбипк оперативчылары Югары Ослан районы территориясендә урнашкан объектларның берсендә алкоголь продукциясен законсыз сату фактын ачыклаган. Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы хезмәткәрләре тарафыннан әлеге факт буенча (законсыз сәүдә итүче кибеттә) шәхси эшмәкәргә карата тикшерү үткәрелә.