җомга

Октябрьдә бик күп истәлекле даталар һәм бәйрәмнәр бар. Аларның берсе - зирәклек, җитлеккәнлек һәм тәҗрибә бәйрәме - Өлкәннәр көне!

пәнҗешәмбе

Үзләренең коллегаларын өлкән яшьтәге кешеләр көне белән котлау Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы өчен матур традициягә әверелде. Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы башлыгы Булат Кадыйров элекке хезмәттәшләрен - Шәймуллина Фәүрүзә Вафовна, Юзеева Нина Герасимовна, Шәйхиев Илһам Гайфи улы, Шаһиева Дания Госмановна, Юнысова Минсара Сафиновнаны бәйрәм белән котлады.

сишәмбе

Матур традиция буенча, Халыкара өлкәннәр көненә Алексеевск районы мәдәният йортында бәйрәм чаралары узды. Бәйрәм кунаклары өчен фойеда сыйлау оештырылган иде. Шулай ук кунакларга ветераннар Советы һәм башка өлкән яшьтәге осталар әзерләгән картиналар һәм эшләнмәләр күргәзмәсе тәкъдим ителде, эшләнмәләрне кисү һәм спица белән бәйләү буенча мастер-класслар үткәрелде. Халык үзешчән артистлары, шул исәптән балалар коллективлары тамашачылар өчен матур концерт программасы әзерләделәр.

Тэги: Өлкәннәр көне

Лениногорск шәһәренең Мәдәният сараенда Халыкара өлкәннәр көне хөрмәтенә бәйрәм концерты узды.

Әлмәт территориаль органы белгече Наталья Платонова әлеге чарада катнашты һәм өлкәннәрне бәйрәм белән котлады.

дүшәмбе

Ел саен бөтен дөньяда 1 октябрьдә Халыкара өлкәннәр көне билгеләп үтелә. Бу көнне хезмәт коллективлары пенсионерларын хөрмәтлиләр. Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы коллективы да читтә калмады, ул үзенең пенсионерларын - территориаль органның элеккеге башлыгы Әсхәт Сәлахиевны, консультант Елезавета Заворохинны, әйдәп баручы белгеч-эксперт Розалия Кадыйрованы бәйрәм белән котладылар.

октябрь, 2022 ел
дүшәмбе

2022 елның 6 октябрендә Халыкара өлкәннәр көненә багышланган чаралар кысаларында Чистай муниципаль районы Булдырь авыл җирлеге башкарма комитеты бинасында кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарны аңлату максатыннан Йолдыз авылы халкы белән очрашу оештырылды һәм авыл җирлеге башкарма комитеты белгечләре өчен семинар-уку үткәрелде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау Өлкәннәр көне

октябрь, 2022 ел
якшәмбе

1 октябрьдә "Халыкара өлкәннәр көне" билгеләп үтелә. Ункөнлек дәвамында барлык кешеләр дә олы яшькә җиткән якыннарына, туганнарына, хезмәттәшләренә һәм дусларына зур игътибар һәм кайгыртучанлык күрсәтергә тырышалар.